Якщо глядач вважає, що франшиза не потребує продовження, чергова її частина практично завжди провалюється в прокаті. У випадку з «Інферно» говорити про провал поки ще рано, але результати першого уїк-енду (28-30 жовтня) для картини виявилися невтішними - вона виступила гірше, ніж очікувалося, і не змогла відібрати лідерство в бокс-офісі США у бабусі Медеї.
Комедія «Хелловін Медеї» за тиждень втратила 41,5% своєї аудиторії, що не завадило їй залишитися на першому місці фінансового рейтингу. Ще $ 16,7 мільйонів вирушили в скарбничку стрічки Тайлера Перрі, який не тільки очолював зйомки фільму, а й зіграв у ньому відразу трьох героїв. Глядачі щедро винагородили його за старання - в домашньому прокаті картина вже заробила $ 52 млн при бюджеті в $ 20 млн.
Якщо публіка прихильно поставилася до чергової частини кіносеріі про Медею, то більшість критиків рознесло стрічку в пух і прах. На їхню думку, старенькій пора йти на спокій, оскільки після десятка фільмів про неї чимось новим франшиза здивувати вже не може, так само як і Тайлер Перрі, який сам пише сценарії і складає жарти.
Професору Роберту Ленгдону пощастило ще менше - дистриб'ютори і журналісти робили ставку на цих вихідних на «
Інферно», але фільм Рона Ховарда заробив на $ 10 млн менше прогнозованого. Всього $ 15 млн отримала в своє розпорядження третя частина франшизи, і ця сума втричі менше дебютного результату «
Янголів та Демонів» ($ 46,2 млн) і зовсім вже далека від «
Коду да Вінчі» ($ 77 млн).
Не в захваті від стрічки залишилися і критики, які в більшості своїй назвали «Інферно» нудним. Ні, фільм все ще здатний захопити глядача, а Фелісіті Джонс прекрасно вписалася в роль нової бойової подруги Ленгдона, але триквел вийшов, швидше, розважальним кіно, а не трилером, яким був «Код да Вінчі».
Однак у студії Sony ще залишається надія на заокеанських глядачів - за межами США «Інферно» вже зібрав пристойні $ 132,7 млн. До того ж мейджор убезпечив себе тим, що виділив на зйомки третьої частини $ 75 млн, що вдвічі менше бюджету «Ангелів і демонів ».
На третє місце опустився сиквел «
Джека Річера» - екранізація ще однієї книги, яка не зуміла залучити належної уваги аудиторії. Минулий вікенд приніс фільму Едварда Цвіка $ 9,6 млн, і поки в активі у нього є лише $ 39,7 млн при бюджеті в $ 60 млн. Єдине, що, за словами критиків, може запропонувати друга частина, так це Тома Круза. Правда, весь хронометраж доводиться дивуватися, чи не є часом Річер братом-близнюком Ітана Ханта, аж надто схожі їх нездійсненні місії.
Четверта позиція залишилася за трилером «
Аудитор», яка заробила додаткові $ 8,5 млн. Результати стрічки з Беном Аффлеком в головній ролі цілком стерпні - $ 61,3 млн в домашньому прокаті і $ 20,7 млн за межами США.
Замикає п'ятірку кращих єдиний представник жанру хоррор в північноамериканських кінотеатрах, черговий сиквел - жахливчик «
Віджа. Походження Зла». Любителі полоскотати собі нерви принесли в скарбничку картини Майка Фленегана ще $ 7,1 млн, і тепер вона може похвалитися сумою $ 24,6 млн, втричі більшою її виробничого бюджету ($ 9 млн). Цікаво, що з усіх фільмів, представлених у топ-5, «Прокляття дошки диявола» отримало кращу оцінку від критиків, які вважали хоррор воістину страшним і вельми продуманим видовищем.